“Viie aastaga viie rikkaima riigi hulka” on täna paljudel irvhammastel hambus nagu närimata kont.

Viieteist aastaga viie rikkaima hulga

2019. aastal oleme me neto SKP poolest Euroopas 28. ja maailmas 62. kohal.

Artiklis “Panna on vaja” analüüsisin, kui palju peaks majandus kasvama, et viieteist aastaga Soomele järele jõuda – iga aasta 3 protsendipunkti rohkem kui soomlased. Kui nemad kasvavad 2% siis meie peame kasvama 5% aastas. Raske? Jah. Ambitsioonikas? Kindel see. Võimatu eesmärk? Ei!

Kui Ansip selle ambitsioonika loosungiga peaministriks tõusis, jäi vaid üks “väike” asi tegemata – puudus plaan! Tegelikult puudus isegi arusaam, mida see eesmärk konkreetselt tähendab. Näiteks seda, et majanduskasv peab olema mitte 2-4% aastas, vaid 5-10%. Kuna konkreetset eesmärki ei olnud, siis veel vähem sai olla mingi plaan, kuidas nii palju kasvada. Arusaam sellest, mis kasvu takistab, mis võimaldab, mis on kasvu käiturid. Lihtsalt majanduse nähtamatule käele lootmine ei ole plaan. See on sama palju plaan, kui loota, et ettevõte kuidagi ise kasvab, ilma sihikindla tegevuseta.

Kokkuvõtvalt aitab kiratsemisest: „Panna on vaja!“ (Pipedrive’i moto).

Millest alustada?

Esimene samm on aru saada, mis on kasvu võimaldajad ja mis takistajad.  Selleks täida minu kokkupandud põhjalik ettevõtte kasvuvõimekuse küsimustik. Tulemusena saad, mis sinu ettevõtte kasvu takistab, milliste probleemide lahendamise ja milliste võimekuste arendamisega pead esmajärjekorras tegelema.

Analüüsin oma ettevõtte kasvuvõimekust