Seisuga 19. august, järgmine uuendus 24. september

Partnerite ja naabrite seis

Punane – kasvab, kollane – stabiilne, roheline – langeb

Kommentaarid olukorrale maailmas, partnerite ja naabrite juures

 • Uute juhtumite arv päevas on kogu maailmas oli stabiilne kuu aega järjest. Alates juunist on maailmas uute juhtumite arv taas tõusmas.
 • Paljud riigid on ametlikult piiranguid leevendanud.
 • Jaapanis on uute juhtumite arv järsult tõusnud.

Vaatame meile olulistel partnerite juures:

 • naabrid (Läti, Soome, Rootsi ja Eesti),
 • peamised ekspordipartnerid (Soome, Rootsi, Läti, Leedu, USA, Saksamaa, Holland, Norra, Taani ja Eesti),
 • peamised impordipartnerid (Soome, Saksamaa, Leedu, Rootsi, Läti, Poola, Holland, USA, Hiina ja Eesti).

 • Naabrite ja partnerite juures on märgata trendi nädalasisest sesoonsust – nädalavahetustel on diagnooside arv väike, nädala alguses kasv, nädala lõpus langus.

Eesti seis

Majandusnäitajad

Üldine olukord maailmamajanduses (Bain & Co SITREP) on neljandat kuud seitsmendal tasemel. Viimane uuendus tehti 9. juuni.

Maailmamajanduse riskid ei ole muutunud.

Jälgin ka meile oluliste riikide majanduste tervist. OECD majandususalduse indeksi viimane info on aprilli seisuga ja meie partnerriikides mingit olulist langust veel pole täheldada. Hiinas ja Lõuna-Koreas langes majandususalduse indeks BCI käsikäes epideemia kasvuga. Ilmselt on sama ka meie regioonis ooodata. Hiinas on BCI uuesti tõusule pööranud, mis on hea uudis.

Kui Euroopas kõik indikaatorid vajuvad allamäge, siis Hiinas on majanduskindluse indeks (BCI) taastunud epideemia-eelsele tasemele. Tuletame korra meelde sündmuste ajajoont:

 • Esimesed teated kroonviirusest tulid jaanuari alguses.
 • Aktiivsete juhtumite maksimum oli veebruari keskel.
 • Veebruari lõpuks olid aktiivsete juhtumid langenud 50%.
 • Hiina BCI madalseis oli veebruaris.
 • Hiina BCI aprillis on sama kõrge kui enne kriisi.

Majandusnäitajad Eesti naabritel ja meile olulistel partneritel

Majandusnäitajate võrdlus naaberriikides

Liikumisharjumused ja piirangud

COVID-19-le reageerides on koondatud ja anonüümseks muudetud statistika, mida kasutatakse sellistes teenustes nagu Google Maps. Liikumistrendide jälgimine võib olla kasulik oluliste otsuste tegemisel võitluses COVID-19-ga.

Need kogukonna liikumisaruanded püüavad anda statistikat selle kohta, kuidas on COVID-19-ga võitlemiseks kehtestatud piirangud mõjunud. Nendes aruannetes kuvatakse geograafilised ajapõhised liikumistrendid eri kategooriate kohtade kohta, nagu kaubandus- ja meelelahutuskeskused, toidupoed ja apteegid, pargid, ühistranspordisõlmed, töökohad ja elamupiirkonnad.

Allolevatel joonistel on näha Eesti, Soome ja Rootsi liikumisharjumuse muutust kaubanduse- ja meelelahutuskeskuses, toidupoodides ja apteekides ning töökohtades. Lisatud on joonistele Oxfordi piirangute ranguse indeks.

Kriisiplaani kavandamise juhised

Kuidas kriisiplaani koostada? Millele tähelepanu pöörata? Millal mingite teemadega tegeleda? Juhiste saamiseks sisesta oma e-mail ja vajuta nupule “Saada materjalid”.

Allikad: