Taust

Alates 28. aprillist 2016 kuulub Elektroskandia Baltics OÜ maailmakuulsasse WÜRTH GROUP’i. Eesti turul kuulub Würth Group’i omandusse ka elektrimaterjalide hulgimüüja Talger-Elektrotehnika OÜ. Uue ühinenud ettevõtte ärinimena võeti kasutusele W.EG. Eesti OÜ.

W.EG Eesti on elektrimaterjale ja energialahendusi müüv ettevõte. Kahe ettevõtte ühinemine oli suur väljakutse. Ühinemise tulemusel oli toimunud omanike ja juhtkonna vahetus. Kahe ettevõtte ühinemise tulemusel puudus ettevõttel kasvustrateegia ja ühised eesmärgid.

Kasvustrateegia loomiseks on oluline, et ettevõttel ja võtmeisikutel oleks ambitsioon. W.EG Eesti oli olemas ambitsioon, kuid puudus oskus kaardistada see eesmärkideks.

Vaata, kuidas viidi läbi Eesti juhtuva elektrimaterjalide hulgimüüja W.EG Eesti kasvustrateegia workshop ja mis kasu ettevõtte sellest sai:

Vaatan kasvustrateegia workshopi

Tulemused

Aastaks 2021 on W.EG Eesti energialahenduste ja elektrimaterjalide valdkonna:

  1. kindel turuliider (20 miljoniline käive tõsta 30 miljoni euroni),
  2. arvamusliider,
  3. eelistatuim partner oma klientidele,
  4. eelistatum tööandja.

2017. aastaks sai W.EG Eesti 43,9 miljoni euro suuruse lepingu Elektrileviga elektrivõrgu ehituseks, hoolduseks ja remondiks vajalike seadmete ostuks ja logistikaks ning tõusis siinse elektrimaterjalide müügituru uueks liidriks. Aastaga saavutati suur eesmärk olla turuliider. Oluline on nüüd strateegiat värskendada ja keskenduda ka teistele eesmärkidele.